Bridgestone logo
По-русски | Globālā saite | Sazināties ar mums | 
Bridgestone Baltics SIA

Biežāk uzdotie jautājumi - Korporatīvā/finanšu informācija

» Kad ir dibināts jūsu uzņēmums?
Uzņēmumu "Bridgestone Corporation" (nosaukums tulkojumā nozīmē "Akmens tilts") Japānā 1931. gadā ir dibinājis Šodžiro Išibaši, bet 1900. gadā ASV - Hārvejs Fairstouns (Harvey Firestone) nodibināja Fairstouna riepu un gumijas izstrādājumu ražošanas uzņēmumu "Firestone Tire and Rubber Company".
1988. gadā Bridgestone pievienojās Firestone, bet uzņēmums "Bridgestone/Firestone Europe" tika izveidots 1990. gadā. Papildu informāciju par uzņēmuma vēsturi skatīt "Korporatīvās informācijas" nodaļā.
» Cik cilvēku strādā Bridgestone?
Uzņēmumu grupā Bridgestone ir nodarbināti gandrīz 105 000 cilvēki visā pasaulē .
» Kā varu pieteikties darbā pie jums?
Informāciju par vakancēm un pieteikumu iesniegšanas noteikumus var atrast nodaļā "Karjera". Vai vēlaties pievienoties Bridgestone ģimenei?
» Kādas ir jaunākās Bridgestone preces un tehnoloģijas?
Mūsu preču sortiments pastāvīgi tiek attīstīts.
Jaunākajās tehnoloģijās ir ietverta "Bridgestone RFT" tehnoloģija, kas ļauj augstākās klases sporta automobiļu, piemēram, BMW, Porsche un Lexus, vadītājiem droši sasniegt mērķi, pat ar pārdurtu riepu.
Citas RFT priekšrocības ir telpas un svara ekonomija, ko sniedz iespēja nevest līdzi rezerves riteni.
Interesanta kravas automobiļu un autobusu ražošanas nozares tehnoloģija ir Greatec Mega Drive (GMD). Īpaši zemā un platā GMD riepa aizvieto smago kravas automobiļu piedziņas asu parasto dubulto riteņu riepu.
Lai izvairītos no riepu pārduršanas problēmām, riepām tagad tiek uzstādīta īpaša, automātiski piepūšama Aircept iekšējā kamera, kas uztur pietiekamu spiedienu, lai ļautu vadītājam pirms apstāšanās sasniegt drošu vietu.

Paziņojumus par uzņēmuma produktiem, tehnoloģijām un notikumiem atradīsit Bridgestone un Firestone jaunāko ziņu lapās.
» Kāda ir jūsu uzņēmējdarbības stratēģija?
Uzņēmumu grupa Bridgestone tiecas būt pasaules līderis visās jomās: riepu tehnoloģijās, produktu kvalitātē, pārdošanas apjomos un klientu servisā. Tā ir panākusi šādu pozīciju Āzijā un cīnās par līdera pozīcijām ASV un Eiropā.
Uzņēmuma "Bridgestone Europe" tuvākais mērķis ir kļūt par spēcīgu otro vadošo uzņēmumu tirgū. Svarīga loma šajā stratēģijā ir mūsu iesaistīšanās F1, šādi paaugstinot zīmola atpazīstamību Eiropā, kur notiek vienpadsmit Grand Prix sacensības no septiņpadsmit.
Kopš 1996. gada spontānā zīmola atpazīstamība ir trīskāršojusies piecos mūsu galvenajos tirgos (Vācijā, Spānijā, Lielbritānijā, Itālijā un Francijā).
» Kādas ir Bridgestone pašreizējās pozīcijas pasaules riepu tirgū?
2001. gadā uzņēmumu grupa Bridgestone ieņēma otro vietu pasaules riepu tirgū ar aptuveni 19% tirgus daļu. Pasaules gumijas izstrādājumu tirgū (riepas un citi izstrādājumi) Bridgestone ir pirmajā vietā.
Papildu statistisko informāciju atradīsit korporatīvās nodaļas daļā "Gumijas un riepu tirgus".
» Vai esat saistīti ar motosportu?
Gan Bridgestone, gan Firestone zīmoli ir ļoti labi pazīstami un iecienīti gan divu, gan četru riteņu motosportā.
Sešos gados, kopš piegādājam riepas F1 Pasaules čempionātiem, Bridgestone kontā var ierakstīt 70 lielas uzvaras 100 Grand Prix sacensībās. Ieskaitot Mihaela Šūmahera (Michael Schumacher) un Scuderia Ferrari uzvaras, Bridgestone ir liela loma piecu F1 pilotu un piecu konstruktoru panākumos.
ASV Firestone riepām ir senas sporta tradīcijas, ieskaitot sekmīgu piedalīšanos pašreizējās CART un IRL Series.
Arī MotoGP un 125 c³ motociklu Grands Prix sacīkstes šosejā pa apli, motokrosi un SuperMoto sacensības ir Bridgestone aktivitāšu jomas.
Uzņēmums ir viens no vadošajiem spēkiem kartinga sacīkstēs un dažādās vietēja mēroga sporta sacensībās gan vienvietīgiem automobiļiem, gan rallijos.

Lai uzzinātu papildu informāciju, apmeklējiet Bridgestone īpašo motosporta sadaļu.
» Kur var iegūt informāciju par jūsu uzņēmuma finanšu rezultātiem?
Finanšu informācija ir sniegta korporatīvās informācijas nodaļā "Bridgestone Corporation", kur var lejuplādēt jaunākos gada pārskatus.